(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
19.9.2019 Množični tek za otroke Galerija slik

19.9.2019 Množični tek za otroke

V sredo, 19. septembra 2019, so se naši učenci od prvega do tretjega razreda priključili množičnemu teku za otroke pod okriljem Atletske zveze Slovenije, v kateri otroke spodbujajo h gibanju, zdravemu načinu življenja ter k poštenosti oz. fair-playu. Prvo takšno akcijo je Atletska zveza Slovenije (AZS) izvedla v letu 2016 ob podpori UNESCO sklada za preprečevanje dopinga v športu, Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez (OKS-ZŠZ) in Zavoda za šport RS Planica. Odtlej akcija poteka vsako leto.

Letos je na isti dan teklo okrog 22.000 otrok po Sloveniji, saj je sodelovalo skoraj 200 vrtcev, osnovnih šol ter šol s prilagojenim programom. Na naši šoli je teklo 42 otrok.

V spomin na udeležbo je vsak učenec prejel spominsko priznanje z motom »Začni mlad – tekmuj pošteno.«

Učiteljica: Tina Klemenčič

Dostopnost