(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
Evropski teden športa

Evropski teden športa

Kot »Zdrava šola« se zavedamo, kako pomembno je spodbujanje gibanja pri današnji mladini, zato se zadnja leta aktivno priključujemo pobudi Evropske komisije za spodbujanje športa in telesne dejavnosti v Evropi, ki pod geslom »Evropski teden športa« letos poteka med 23. in 30 septembrom.

Glavna tema kampanje je #BEACTIVE oz. v Sloveniji “Bodi aktiven, bodi zdrav”, njen cilj pa je vse ljudi spodbuditi k telesni dejavnosti ne le med tednom športa, temveč vse leto.

Na OŠ Kapela smo tudi letos aktivno pristopili k spodbujanju športa, zato smo v tem tednu vsak dan izvajali vaje za zdravje učencev po učilnicah, na seji učiteljskega zbora smo učitelji izvajali raztezne in krepilne vaje, izvedli smo športni dan za predmetno stopnjo – orientacija ter športni dan za razredno stopnjo – kros in pohod. V sodelovanju z ZTIŠ Radenci smo izvedli atletski troboj za učence 4. in 5. razredov.

Evropski teden športa je priložnost, da vsi in vsak zase preizkusimo različne vadbe in najdemo najprimernejšo zase.

Šport je zdravje. Čas je za akcijo!

Učiteljica Tina Klemenčič

Dostopnost