(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Naša dediščina

V letošnjem šolskem letu sedmošolci ob sredah ustvarjajo pri ID Naša dediščina. V mesecu oktobru so spoznali kulinarično dediščino Prekmurja, ki jo predstavlja LANGAŠ. Matija in Melisa sta testo omesila že takoj po sedmi uri. Ko je bilo čez nekaj časa pripravljeno, si je vsak sedmošolec sam izdelal svoj langaš in  ga pripravil v vročem olju. Pripravljeni jedi so  po želji dodali česen ali sir in ga z užitkom pojedli. Pri izdelavi so se zabavali in se naučili veliko zanimivega. Za nadzor in varnost pri delu sta poskrbeli mentorica Bernarda in razredničarka Karina.

V adventnem času načrtujejo še peko medenjakov in drugih sladkih dobrot, za katere bodo sami poskrbeli s svojimi recepti.

                                                                        Zapisala mag. Bernarda Roudi

Dostopnost