(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
11.12.2019 - Predavanje Društva za zaščito živali - galerija slik

11.12.2019 – Predavanje Društva za zaščito živali

V sredo, 11. decembra 2019, je našo šolo obiskala predstavnica Društva za zaščito živali Pomurja. Za učence od 1. do 5. razreda je izvedla poučno predavanje o ustreznem ravnanju z živalmi ter jih seznanila z aktivnostmi njihovega društva na terenu.

Opozorila je na številna nepravilna ravnanja lastnikov živali, ki pogosto pozabijo, da živali niso igrače ali predmeti, temveč so živa in čuteča bitja, ki jim je potrebno zadovoljiti potrebe po vodi in hrani, ustreznem bivališču, skrbi za zdravje in dobro počutje, zadostni količini gibanja in predvsem po ljubezni.

Ob tej priložnosti smo društvu predali tudi hrano za mačke in pse, ki smo jo v naši zbiralni akciji uspeli zbrati v mesecu oktobru ob svetovnem dnevu živali.

Učiteljica Tina Klemenčič

Dostopnost