(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

UNESCO je novembra 2019 razglasil 14. marec za Mednarodni dan matematike. Mnogo držav je že pred tem praznovalo 14. marec kot dan števila Pi. Grška črka Pi je matematični simbol, ki predstavlja konstanto – razmerje med obsegom kroga in njegovim premerom, ki je približno 3,14159. Število Pi je bilo izračunano že na več kot en trilijon decimalk natančno. Čeprav v vsakdanjem življenju uporabljamo približek števila Pi (3,14), to število predstavlja zanimiv izziv v urjenju spomina. Po celem svetu poteka mnogo tekmovanj v pomnjenju decimalk števila Pi. Letos je slovenski državni rekord postavil ljubljanski osnovnošolec, ki je odrecitiral 10 123 decimalk števila Pi. Tekmovanje v pomnjenju decimalk števila Pi smo v preteklem tednu po razredih izvedli tudi na naši šoli. Devetošolka Katarina Vodopivec si je zapomnila 240, šestošolec Žiga Marinič pa 80 decimalk. Več učencev je zrecitiralo od 10 do 20 decimalk. S klikom na spodnjo povezavo vas vabimo, da si ogledate, kako je decimalke zrecitiral Žiga. Čestitke vsem tekmovalcem!

Učiteljica Anja Jurgec

Dostopnost