(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

POMURSKI OTROŠKI PARLAMENT JE POTEKAL v ponedeljek, 19. 4.2021, preko ZOOM povezave.

Na Pomurskem otroškem parlamentu smo se razdelili v skupine in v vsaki skupini razpravljali o raznih podtemah npr.: ali je Covid-19 vplival na odločitve za srednje šole, ali bodo čez nekaj let vsi ti poklici, ki so zdaj, poti do mojega poklica… Na to smo določili enega predstavnika, ki je poročal o naših ugotovitvah še vsem ostalim mladim parlamentarcem in drugi predstavniki skupin so tudi nam predstavili njihove ugotovitve.

NA NACIONALNEM OTROŠKEM PARLAMENTU, ki se je odvijal 21. 4. 2021, smo bili predstavniki iz vse Slovenije. Delali smo prav tako po skupinah in razpravljali o enakih temah kot na medobčinskem parlamentu. Poudarek smo dali vplivanju Covida-19 na same poklice. Ko pa smo končali z delom po skupinah, smo določili predstavnika, ki je predstavil naše ugotovitve pred vsemi ostalimi mladimi parlamentarci in pred novinarji ter pred vsemi ostalimi pomembnimi člani. Na koncu srečanja smo lahko tudi mi predlagali izboljšave v samem šolskem sistemu, ki bodo mogoče nekatere tudi upoštevane in takrat smo imeli priložnost, da smo povedali svoja mnenja in opažanja.

Zapisala: Zala Koren učenka 8. razreda in udeleženka otroškega parlamenta

Dostopnost