(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

V sklopu evropskega tedna športa, dneva slovenskega športa (23.9.) in evropskega tedna mobilnosti, smo, v petek 24.9.2021 izvedli športni dan. Učenci od 1. do 4. razreda so imeli pohod in kros, učenci od 6. do 9. razreda so se pomerili v atletskem mnogoboju, učenci 5. razreda so športni dan opravili na daljavo, učenci 6. razreda pa so ga izvedli v sklopu šole v naravi v Kranjski Gori.

Atletski mnogoboj je atletska disciplina, pri kateri vsak tekmovalec tekmuje v večih disciplinah in z dobrimi rezultati poskuša zbrati čim več točk. Učenci 7. razreda bodo tekmovali v tekih na 60, 300 in 600 metrov ter skoku v daljino, skoku v višino in metu žvižgača. Učenci 8. in 9. razreda so se pomerili v tekih na 60, 300 in 1000 metrov ter skoku v daljino, skoku v višino, metu žvižgača in suvanju krogle. Točkuje se tako, da prvi v posamezni disciplini prejme eno točko, drugo uvrščeni dve in tako naprej. Skupni zmagovalec je tako tisti, ki zbere najmanj točk.

Klikni tukaj za ogled rezultatov.

Igor Prša

Dostopnost