(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Četrtošolci so v tednu otroka opravili tehniški dan z naslovom »Od surovine do izdelka«. Z veliko mero radovednosti in zavzetosti so spoznavali materiala papir in les ter delovne postopke za obdelavo obeh materialov. Učili so se žlebičiti in rezati z lepenkarskim nožem, meriti in zarisovati, uporabljati svore, žagati, lepiti, vijačiti, zabijati in še kaj. Hkrati so poskrbeli za ustrezno pripravo delovnega prostora ter spoznali, da je na koncu opravljenega dela potrebno svoj delovni prostor pospraviti in počistiti.

V samo izdelavo izdelkov so vložili veliko truda in na koncu dneva sta nastala dva izdelka – hišica iz tršega papirja ter škatlica iz lesa. Na oba izdelka so bili zelo ponosni.

Čestitke vsem za dobro opravljeno delo.

Razredničarka Tina Klemenčič

Dostopnost