(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Sedmošolci v letošnjem šolskem letu spoznavajo našo celino Evropo in sosednjo Azijo. Z namenom, da bi posamezne države čim bolje spoznali, predstavljajo tudi različne države. Na prvi zimski dan je sedmošolka Maša poskrbela za posebno presenečenje. Predstavljala je alpsko državo Švico in se v ta namen preoblekla v alpsko nošo, izdelala zastavice, narisala kantone in posebne znamenitosti. Kot »Švicarka« je sošolcem ponudila sir ementalec in čudovito predstavila posebnosti te države. Ob koncu je predvajala tudi zanimiv video in tako zaključila svojo zimsko pravljico.

Maša se je predstavitve lotila izvirno in drugače in tako v vlogi alpske gospodinje predstavila narodno nošo, kulinariko, državne simbole, gospodarske značilnosti in posebnosti te države. Izvirno je dokazala, da pregovor »Natančen kot švicarska ura« lahko izvede tudi v živo. Sicer pa sedmošolci v letošnjem letu tako pri pouku zgodovine, DKE in geografije izkazujejo vedoželjnost in uspešno delajo. Pohvala Maši za čudovit pristop in idejo, saj je znanje, pridobljeno na takšen način, trajnostno.

Zapisala mag. Bernarda Roudi

Dostopnost