(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Organizacija Amnesty International vsako leto organizira maraton pisanja apelov Pišem za pravice, s katerim želi spodbuditi, da s pismi in solidarnostnimi sporočili izrazimo podporo ljudem, ki so jim kršene človekove pravice.

Tudi letos so se učenci in zaposleni OŠ Kapela pridružili akciji in  napisali sporočila, s katerimi opozarjajo na kršitve in pozivajo k pravičnemu ravnanju.

Pisma so naslovljena na predstavnike oblasti, da bi popravili krivice in omogočili pošteno obravnavo. V letošnjih apelih se zavzemamo  za izbrisane v Sloveniji, za podporo svetovalnim delavkam in delavcem v slovenskih šolah, za pripadnike staroselskega ljudstva v Gvatemali, za odpravo sistemskega rasizma in  za pravico do enakopravnosti.

Pisanje apelov ima izjemen pomen za etično vzgojo, saj se učenci ob pisanju teh sporočil učijo o človekovih pravicah ter  se ozaveščajo o vrednotah in spoštovanju v svojem okolju in po vsem svetu.

Naše besede imajo moč! Uporabimo jih in opozorimo na kršitve človekovih pravic.

Alenka Kozar

Dostopnost