(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Tudi v letošnjem šolskem letu se bo naša šola priključila vseslovenski akciji Teden pisanja z roko 2022, ki bo potekala od 17. – 21. januarja 2022. Akcijo organizira Društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, Zavodom RS za šolstvo in nekaterimi drugimi podjetji že sedmič zapored.

Pisanje je izvirna človekova spretnost. Naš rokopis je unikaten in neponovljiv. Osrednja tema letošnje akcije bo Pišem z roko, ker…, torej bomo opozarjali na prednosti pisanja z roko, kot so boljši spomin, ustvarjanje več idej, dolgotrajnejša pozornost, celovitejše delovanje možganov, izražanje spoštovanja in naklonjenosti, izboljšanje finih motoričnih spretnosti, ohranjanje možganov v dobri formi, ko smo starejši …

Še vedno pa bo poudarek tudi na spodbujanju tekočega in čitljivega zapisa.

Teden pisanja z roko bodo s svojimi rokopisi podprle tri ugledne osebnosti, ki podpirajo ohranjanje pisanja z roko: pisatelj Tadej Golob, olimpijska zmagovalka Janja Garnbret in igralka Mojca Fatur.

Vabljeni k sodelovanju!

Dostopnost