(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

27. 1. 1945 so ruski vojaki osvobodili nacistično taborišče Auschwitz na Poljskem, kjer so našli preživele taboriščnike, žrtve nacističnega režima v času druge svetovne vojne. Že nekaj let na ta dan obeležujemo DAN SPOMINA NA ŽRTVE HOLOKAVSTA – nacističnega zločina nad človeštvom, ki je zaradi ideje posameznika terjal življenja več milijonov ljudi. Med njimi je bilo tudi ok. 3 milijone nedolžnih otrok, tudi številni Slovenci.

Danes, 26. 1. 2022 smo ta mednarodni dan obeležili tudi na OŠ Kapela pri pouku zgodovine in državljanske vzgoje. Devetošolci so v okviru mednarodnega projekta Krokus na gredico, za katero skrbijo že celo šolsko leto, položili kamenčke in zapise v znamenje spoštovanja in ohranitve spomina na ta dogodek. Sedmo in osmošolci so po ogledu dokumentarnih filmov in pogovoru z učiteljico zapisali svoja  razmišljanja in jih pritrdili na oglasno desko. V svojih zapisih so izrazili občutke ob zločinu, ki se ne sme nikoli več ponoviti, zato je prav, da se o tem pogovarjamo, saj kot je zapisala sedmošolka Ana: IZGUBLJENIH ŽIVLJENJ NE SMEMO NIKOLI POZABITI. 

Več o tem na pričujočih fotografijah…..

Zapisala mag. Bernarda Roudi, mentorica mednarodnega projekta Krokus

Dostopnost