(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

V torek, 21. junija 2022, je učence drugega razreda Osnovne šole Kapela obiskala predstavnica območnega združenja Rdečega križa Gornja Radgona gospa Katja Makovec. Drugošolcem je na zabaven in poučen način predstavila nekaj nalog, ki jih opravlja Rdeči križ Slovenije, kot so nudenje pomoči socialno ogroženim, pomen krvodajalstva in usposabljanje posameznikov za nudenje prve pomoči. Učenci so spoznali, da morajo biti pripravljeni pomagati vsakomur prostovoljno, da pri nudenju pomoči ne smejo biti pristranski in, da je pri nudenju pomoči še posebej pomembna povezanost  med različnimi ljudmi  in ustanovami. Izmed vseh učencev drugega razreda se je kar osem drugošolcev odločilo, da postanejo mladi člani Rdečega križa Slovenije in tako že v otroštvu začnejo krepiti načela kot so odgovornost za druge in prostovoljstvo.  

Pripravil: Marko Vrbec

Dostopnost