(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Prvošolci so se prvič, odkar so postali šolarji, odpravili na skupinski obisk knjižnice. Tam jih je sprejel knjižničar, ki jih je skozi pravljico Lev v knjižnici najprej prijazno poučil o pravilih primernega obnašanja v knjižnici. Sledil je ogled knjižnice, čitalnice ter polic, ki so namenjene najmlajšim bralcem. Učenci so si izdelali tudi izkaznico, ki jih bo spremljala vseh devet let, ter si izposodili prvo knjigo. Ob dnevu zlatih knjig, ki ga vsako leto praznujemo 17. septembra v spomin obletnice rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka, se je uradno odprla tudi sezona Bralne značke. V ta namen so prvošolci s strani Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS v dar prejeli knjigo Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib. Odslej bodo vsak ponedeljek v spremstvu razredničarke zahajali v knjižnico.

Dostopnost