Prvošolci so se v četrtek, 15. septembra 2022, v spremstvu razredničarke odpravili na učni sprehod s policistom. Sprehodili so se po prometnih poteh v okolici šole ter si ogledovali označbe na cesti in pločnikih. Urili so tudi pravilno ravnanje pri prečkanju ceste ter ozaveščali, kako pomembna je rumena rutica. Policist Simon jih je opozoril tudi na nevarna mesta in manjkajoče oznake na cestišču v okolici šole ter se z njimi pogovarjal o pomembnosti uporabe otroškega varnostnega sedeža pri prevozu v avtomobilu. Spoznali so tudi nekaj pomembnih prometnih znakov, ki so namenjeni pešcem in voznikom.

Sprehod so sklenili z mislijo, da cesta niti slučajno ni igrišče in je zato kot udeleženec v prometu vselej potrebno biti zraven tudi z glavo.