(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Danes, 16. novembra, obeležujemo mednarodni dan strpnosti. Na poseben način so ga obeležili tudi učenci 9. razreda. Tako kot že nekaj zadnji let, so tudi letošnji devetošolci posadili rumene čebulice žafrana in se vključili v mednarodni projekt Krokus.

Projekt na Slovenskem že več let poteka pod okriljem Sinagoge Maribor, vanj pa se vključujejo devetošolci s sajenjem čebulic, za katere potem skrbijo čez zimo. Osnovni namen projekta je ohranjanje spomina na žrtve holokavsta, hkrati pa tudi osveščanje o pozitivnih vrednotah in zavračanju nestrpnosti med mladimi.

Devetošolci so čebulice posadili na gredico ob šoli. Zadnje bodo skrbeli  čez zimo ter v ospredje postavili vrednote, ki so jih zapisali: SPOŠTOVANJE, SVOBODA, PODPORA, PRIJATELJSTVO, MIR, SODELOVANJE….

Mentorica projekta in avtorica fotografij: mag. Bernarda Roudi  

galerija

Dostopnost