V sredo, 21. decembra 2022, ko je že skoraj vse kote naše šole napolnilo praznično vzdušje, je v večnamenskem prostoru potekala predstava Gledališča KUKUC, ki so si jo ogledali otroci prvega triletja ter otroci iz vrtca Grozdek.

Zgodba Jelkin čudež se dogaja na zaprašenem podstrešju, kjer ljudje odlagajo staro šaro, zavrženi predmeti in igrače pa oživijo, spletajo prijateljstva, čutijo in jokajo, saj si želijo izpolniti svoje poslanstvo – osrečiti otroke, ki so »lučke božiča«. In če kdaj, se čudeži dogajajo ravno okrog božiča … V sklepnem delu predstave so otroci skočili na noge ter radostno zaplesali z voščeno lutko Jelko, ki se ji je tako izpolnila največja želja – namreč božič preživeti v družbi otrok.