(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

V sredo, 22. 3. 2023, se je na Osnovni šoli Gornja Radgona v sodelovanju z Društvom prijateljev mladine Gornja Radgona, odvil 18. Pomurski otroški parlament, na katerem so na temo Duševno zdravje otrok in mladih razpravljali delegati in delegatke štirih upravnih enot: Gornja Radgona, Lendava, Ljutomer in Murska Sobota,.  

Parlament je potekal na temo »Nasprotujemo vsem medijem in literaturi, ki romantizirajo duševne bolezni« v obliki debate, ki jo je izvedel predstavnik Zavoda za kulturo dialoga ZA in PROTI. V debato se je suvereno in konstruktivno vključila naša devetošolka Alina Bedrač.

Izvoljeni so še bili delegati, ki bodo svoja mnenja in stališča zastopali na 33. Nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo potekal 11. 4. 2023, v Državnem zboru v Ljubljani.

Anja Jurgec,
mentorica šolskega otroškega parlamenta

Dostopnost