(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

   Veteranske in domovinske organizacije Pomurja so v letošnjem šolskem letu pripravile že 5. literarni natečaj, ki so se ga tako kot doslej vsako leto tudi letos  v velikem številu udeležili naši učenci. Natečaj poteka v treh starostnih kategorijah, mladi literati pa najraje pišejo pesmi ali eseje o zgodovinskih obeležjih. Slovesen zaključek letošnjega natečaja je bil v četrtek, 25. 5. 2023 v Puconcih, ko so najuspešnejši prejeli medalje za izvirnost in ustvarjalnost. Med njimi je bila tudi devetošolka Daša Kovačič, ki je tako kot njena sošolka Lana Čolnik, v natečaju sodelovala že petič. Obe sta bili za svoje zapise do sedaj že večkrat  nagrajeni. Daša je v tem šolskem letu pripravila zapis o spominskem obeležju v Hrastje Moti, njena mentorica pa je bila učiteljica Alenka Kozar.

Med najštevilčnejšimi udeleženci letošnjega 5. literarnega natečaja  so bili ravno učenci iz OŠ Kapela, ki so v vseh petih letih tudi največkrat prejeli medalje za najuspešnejše zapise. Učenci so ustvarjali tudi pod mentorstvom učiteljic Nine Budje Zalokar in mag. Bernarde Roudi, vsi učenci pa so se udeležili nagradne ekskurzije v Velenje in Cerkvenjak. V Velenju so najprej položili venec v Spominskem centru 1991, si ogledali razstavo in film o osamosvojitvi ter se napotili proti Velenjskemu jezeru. Najbolj zanimiv pa je bil ogled Muzeja premogovništva ter rudarska malica v jamski jedilnici. V drugem delu ekskurzije so se odpravili proti Cerkvenjaku, kjer so si v OŠ ogledali razstavo letalskih modelov ter položili venec pred spomenik generala Maistra, velikega domoljuba, pesnika ter borca za severno mejo po prvi svetovni vojni. Kako zanimivo je bilo, pričajo priložene fotografije.

Zapisala: mag. Bernarda Roudi

Dostopnost