(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Z učenci PB1 smo bili tudi v pomladnih mesecih zelo pridni in ustvarjalni. 8. marec, dan vseh žensk, smo obeležili na poseben način. Izdelali smo voščila, ki smo jih razdelili med vse osebe nežnejšega spola na šoli. Nismo pozabili tudi na naše moške. Ob dnevu mučenikov smo jih razveselili s posebnimi voščilnicami. Pozornost smo namenili tudi našim mamam. Pripravili smo jim posebna darila, podstavek iz das mase v obliki otroške roke. Pogovarjali smo se o dinozavrih, jih spoznavali, ustvarjali na temo dinozavri ter naredili razstavo na šolskem hodniku. Spoznali smo znanilce pomladi, jih med seboj primerjali ter se igrali različne didaktične igre na to temo. Čas smo namenili tudi našim hišnim ljubljenčkom, ustvarjali in naredili razstavo za velikonočne praznike, obeležili svetovni dan zemlje s plakatom vesele in žalostne Zemlje, pogovarjali smo se tudi o zdravih navadah in izdelali prehransko piramido. Mesec maj smo namenili čebelam. Brali smo pravljico o čebeli Adeli in čmrlju Brundeku, spoznali svet, v katerem živijo čebele in naredili čebeljo razstavo. Pogovarjali smo se tudi o tem, kako skrbimo za naravo ter kaj vemo o ločevanju odpadkov. Naše ure smo si tudi posladkali, in sicer pripravili smo si čisto pravi domač bezgov sok. Ker pa meseca junija, že vse diši po poletju in počitnicah, smo se tudi mi odločili, da bomo skupaj odpluli proti počitnicah. Pri tem pa nam pomagajo gusarji. Z velikim veseljem in polni pričakovanj, smo se podali v iskanje gusarskega zaklada. Gusarji pa so se odločili, da dobo zadnji šolskih dan pričakala skupaj z nami. Skozi vse aktivnosti smo tudi razvijali bralno, matematično in naravoslovno pismenost.

Ker pa slike povedo več kot besede, vabljeni, da si v galeriji ogledate naše pomladno potovanje do poletja.

Učenci PB1 z učiteljicama Damjano Flisar in Klavdijo Celec

Dostopnost