(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

V petek, 15. september 2023, so se devetošolke Maša, Žana in Ana udeležile Unesco projekta »Po poti kulturne in naravne dediščine« na Osnovni šoli Turnišče. Srečanja se je udeležili 11 pomurskih osnovnih in srednjih šol. Po uvodnem pozdravu in kratki kulturni prireditvi so učenci OŠ Turnišče pri šoli posadili drevo miru, nešpljo. Nato smo se odpravili do cerkve Marijinega vnebovzetja v Turnišču. V starem delu cerkve smo si ogledali freske iz 14. stoletja, ki jih je ustvaril Janez Aquila iz Radgone. Sprehodili smo se tudi po novem delu cerkve ter prisluhnili petju in igranju domačih učencev.  Po ogledu in opravljeni malici je sledilo likovno ustvarjanje in zgodovinsko-ustvarjalna delavnica. V likovni delavnici so se učenci preizkusili v ustvarjanju fresk, v zgodovinsko-ustvarjalni delavnici pa so raziskovali Aquilovo pot. Svoje izdelke in ugotovitve so učenci predstavili drug drugemu. Srečanje smo zaključili s skupnim kosilom.

Zapisala Damjana Flisar

Dostopnost