12. marca praznujemo gregorjevo – dan, ko se ptički ženijo in, ko pozdravljamo pomlad. Gregorjevo je nekoč veljalo za dan ptičje ženitve. Sveti Gregor je tisti, po katerem je praznik dobil ime. Nekoč je veljajo, da se morajo dekleta na ta dan ozirati v nebo, kajti prva ptica, ki jo je dekle na ta dan videlo, je naznanjala, kakšnega moža bo dobila.

V Osnovni šoli Kapela obeležujemo gregorjevo z gregorjevo pošto. Napišemo pisma prijaznosti, spoštovanja in naklonjenosti, ki jih gregorjev poštar razdeli med vse učence in zaposlene v šoli.

Letos se je v gregorjevem nabiralniku nabralo 962 prijaznih sporočilc, ki so nam polepšala dan.

Pohvala vsem, ki ste se potrudili in drugim polepšali dan. Naj velja misel, da se sreča z delitvijo veča.